KAM PUTUJE VÁŠ PŘÍSPĚVEK?

V roce 2019 pomáháme v České republice neziskové organizaci KLUB SVOBODNÝCH MATEK a na Slovensku dětské onkologii v Košicích přes nadaci SVETIELKO POMOCI.

KLUB SVOBODNÝCH MATEK je neziskovou organizací, která v současné době sdružuje více než 6 000 maminek samoživitelek.

Mezi její základní služby patří webový informační portál s návody pro životní situace samoživitelek, bezplatná právní online poradna v oblasti rodinného práva a sociálních záležitostí, zprostředkování materiální pomoci či bezplatné vymáhání dlužného výživného.

Ze zdrojů, které organizace získává od široké veřejnosti, realizuje programy na finanční podporu dětí z rodin samoživitelů nejvíce ohrožených chudobou, začleňuje rodiče samoživitelů do pracovního procesu nebo například provozuje charitativní e-shop www.klubsvobodnychmatek-obchod.cz, v rámci kterého prodává ručně zpracované výrobky maminek.

VYSTŘIHANÁ ČÁSTKA PŮJDE NA:

  • příměstské letní tábory pro děti

Více informací o organizaci zde: klubsvobodnychmatek.cz

SVETIELKO POMOCI poskytuje v rámci Košického a Prešovského kraje komplexní pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi.

Nadace nabízí péči dětským pacientům a široké spektrum podpory jejich rodinám v době léčby na oddělení dětské onkologie a hematologie DFN v Košicích. Realizuje materiální podporu ve formě léků nebo zapůjčení mobilních přístrojů pro domácí užití. Obstarává rodinám balíčky pomoci se všemi užitečnými kontakty a informacemi, které by mohly v době léčby jejich dítěte potřebovat.

Ze zdrojů je zajišťována i péče po celé léčbě ve formě psychologa či sociálního pracovníka. Samozřejmostí jsou víkendová střetnutí, kulturní vyžití nebo sportovních aktivity, kde se rodiny s dětmi setkávají.

VYSTŘIHANÁ ČÁSTKA PŮJDE NA:

  • ozónový přístroj
  • rozkládací lůžka pro rodiče, kteří setrvávají s dítětem na oddělení
  • dětské plínky
  • podložky pod pacienta
  • vlhké antialergické utěrky
  • nástěnné držáky na dezinfekci rukou do pokojů dětí

Více informací o nadaci zde: svetielkopomoci.sk